Pogoda w Barczewie

Poniedziałek 08.03.2021
Beaty, Wincentego i Jana
HTTP code: 429
PM10 - μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Harmonogram otwarcia Orlików w dniach 23-31.12.2019r.

Data opublikowania: 20 Grudzień 2019
Autor: Admin S
DRUKUJ

Polecane aktualności Kultura i sport

Nabór do komisji konkursowej

Nabór do komisji konkursowej

16 Luty 2021 r. /  
Zapraszamy organizacje pozarządowe do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej ofert napływające w ramach ogłoszonego II otwartego konkursu ofert.
a
a
Fot. pixabay.com
Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

15 Luty 2021 r. /  

Zarządzenie Nr. 0050.36.2021 Burmistrza Barczewa z dnia 11 lutego 2021 roku

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań własnych Gminy Barczewo w 2021 roku:

>> zarządzenie_nr_0050.36.2021

 

Fot. Pixabay

Ojczysty – dodaj do ulubionych – program NCK

Ojczysty – dodaj do ulubionych – program NCK

18 Grudzień 2020 r. /  

Język polski zna ponad 40 milionów osób. Wiele z nich jednak nie wykorzystuje w pełni jego bogactwa i możliwości albo nie zdaje sobie z nich sprawy. Program Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych ma promować poprawną i sprawną polszczyznę, rozwijać zainteresowanie językiem ojczystym poprzez ukazywanie jego różnorodności, wywołać refleksję nad rolą języka w naszym życiu oraz związkiem polszczyzny z kulturą materialną i duchową Polaków. Polszczyzna bowiem, choć tak różnorodna, gromadzi wspólne doświadczenia i systemy wartości Polaków – jest symbolicznym przewodnikiem po naszej kulturze i historii. Program jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty – dodaj do ulubionych realizowanej przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem strategicznym programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.

Realizacja zadania odbywa się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2021.

Terminy rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania określa się od 1 marca do 29 października 2021 roku.

Prognozowana wielkość środków przeznaczonych na realizację programu wynosi 1 mln zł.

 

https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/aktualnosci/nabor-na-2021-rok?fbclid=IwAR1ACF9oQTYooiln4yLCI-c3DhhHuK5yF0yjSQL2GUC3b31nBsayDuyJaII

Piknik „Zdrowe Zbożowe”

Piknik „Zdrowe Zbożowe”

22 Październik 2020 r. /  

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych zaprasza wszystkich do korzystania z atrakcji pikniku „Zdrowe zbożowe” finansowanego ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Piknik jest organizowany przy współpracy Gminy Barczewo oraz Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Barczewie.

Celem projektu „Zdrowe zbożowe” jest promowanie wśród konsumentów zwiększenia spożycia przetworów z polskich zbóż poprzez uwzględnienie produktów i potraw zbożowych w codziennej diecie.

W programie między innymi bezpłatna degustacja produktów i potraw powstałych z przetworzonego ziarna polskich zbóż (degustacja na wynos), oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych i dorosłych. W ramach pikniku wystąpi zespół „Barczewianie” oraz zespół muzyczny „Let’s dance”.

Piknik odbędzie się 25 października 2020 r. od godz. 12.30 do 16.00 w Amfiteatrze Miejskim w Barczewie, przy ul. Niepodległości.

Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk i zasłanianie ust i nosa. W związku z obostrzeniami sanitarnymi obowiązuje również ograniczona liczba miejsc w Amfiteatrze.

Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka