Wydarzenia

DRUKUJ

II SOŁECKI PRZEGLĄD KOLĘD, PASTORA ...

Grunwaldzka 15, 11-010 Barczewo Wstęp darmowy 21.01.2024 / 16:00
Zbliża się okres świąteczny. Nie ma lepszego sposobu na szerzenie radości i ciepła niż harmonijne melodie kolędowania! Jesteśmy podekscytowani możliwością zaproszenia Państwa na przegląd czyli podnoszące na duchu wydarzenie, które jednoczy naszą społeczność. Dołączcie do radosnego świętowania podczas II sołeckiego przeglądu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych „Świąteczne Sołeckie Muzykowanie”! Data: 21 stycznia 2024 roku /niedziela/ Czas: 16.00 Lokalizacja: Skarbiec Kultury Europejskiej w Barczewie, ul. Grunwaldzka 15 Gwiazdą wieczoru jest Iwona Węgrowska. Jej występ z materiałem najpiękniejszych kolęd w akustycznych aranżacjach zakończy popołudnie sołeckiego kolędowania.  

Wystawa rysunku Ewy Turan

Centrum Wielu Kultur, Słowackiego 5, Barczewo Wstęp darmowy 11.01.2024 / 17:30
W czwartek 11 stycznia 2024 roku, o godz. 17:30 zapraszamy do naszej Galerii w Centrum Wielu Kultur w CKB w Barczewie na wystawę rysunku Ewy Turan, mieszkanki Barczewa. To kolejna wystawa przybliżająca nam sylwetki uzdolnionych mieszkańców nasze gminy. Amatorska wystawa jest zawsze otwarciem się na nowe doświadczenie dla autora prac. Delikatne prace pani Ewy będą otwarciem nowego, ciekawego i jakże bogatego roku kulturalnego w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie oraz w mieszczącym się w nim Centrum Wielu Kultur. Zachęcamy do rozpoczęcia roku wystawą.

barczewo, grunwaldzka 15 Wstęp darmowy 03.11.2023 / 18:00
Serdecznie zapraszamy na uroczystą Galę Osobowości Gminy Barczewo, podczas której zostaną wręczone statuetki i dyplomy wyróżniającym się w 2022 roku osobom związanym z gminą Barczewo. Wydarzenie odbędzie się 3 listopada /pt/ 2023 roku, o godz. 18.00 w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie, przy Grunwaldzkiej 15.

V Gminnym Przeglądzie Piosenki Patri ...

barczewo, grunwaldzka 15 Wstęp darmowy 18.11.2023 / 16:00
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Barczewo bez względu na wiek do udziału w V Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „O Polsko moja miła!” Barczewo 2023 18 listopada /sob/ 2023 r., godz. 16:00 Skarbiec Kultury Europejskiej, ul Grunwaldzka 15, Barczewo Zapoznaj się z regulaminem. Wypełnij kartę zgłoszenia i wyślij do 8 listopada 2023 r. Przygotuj dwa utwory patriotyczne i jeden finałowy. Zaśpiewaj 18 listopada 2023 r. w koncercie, zaprezentuj swój talent i uczcij z nami rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!  

Koncert z Wieży Ratuszowej - zakońc ...

plac Ratuszowy 10, 11-010 Barczewo Wstęp darmowy 17.09.2023 / 19:00
17 września, w niedzielę, na zakończenie lata, w Barczewie odbędzie się klimatyczny i nastrojowy koncert saksofonowy z Wieży Ratuszowej w wykonaniu saksofonisty - Piotra Ślusarek. To już tradycja, że we wrześniu spotykamy się właśnie na placu przy Ratuszu i odpływamy w rytmie znanych przebojów muzyki pop, jazz, czy muzyki filmowej w aranżacjach na saksofon. Tym razem na saksofon sopranowy i altowy.Usłyszymy znane utwory z repertuaru polskich i zagranicznych wykonawców m.in. jak: Keeny G, George Gershwina, Herbie Hancocka, Candy Dufler, Zbigniewa Wodeckiego, George Michaela, Steve Wondera, Seweryna Krajewskiego, Jamesa Brown, Erica Marientala, Dave Koza, Włodzimierza Korcza, Al Jarreau, Franka Sinatry, Henry Manciniego i Stinga.Usłyszymy m.in. takie przeboje jak: „Songbird” , „Summertime”, „Cantalupe Islands”, „Lily was here”, „Lubię wracać tam gdzie byłem już”, „Ludzkie Gadanie” i inne fantastyczne utwory.Serdecznie zapraszamy .  

Narodowe Czytanie w Barczewie

Słowackiego 5, 11-010 Barczewo Wstęp darmowy 09.09.2023 / 09:00
TEATR „PORUSZENIA” DZIAŁAJĄCY PRZY CENTRUM KULTURALNO-BIBLIOTECZNYM W BARCZEWIE ZAPRASZA NA NARODOWE CZYTANIE „NAD NIEMNEM” Elizy Orzeszkowej 9 września /sob/ godz. 14:00 Park przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie przy ul. Słowackiego 5 W przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej CK-B ..."Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas następnych edycji przeczytano: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, polskie nowele, Balladynę Juliusza Słowackiego, Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej oraz Ballady i romanse Adama Mickiewicza." Więcej o Narodowym Czytaniu >> Narodowe Centrum Kultury

Europejskie Dni Dziedzictwa w Barczew ...

Wstęp darmowy 09.09.2023 / 00:00
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie serdecznie zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa w Barczewie 9-10 września 2023 r. 9 września, godz. 16:00, Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, ul. Mickiewicza 13. SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAZIMIERZEM BRAKONIECKIM pt. „Warmiński Budda”: poeta w środku swojego świata. Kazimierz Brakoniecki- poeta, eseista, pisarz i krytyk literacki, urodzony w 1952 r. w Barczewie. Autor licznych książek, głównie poetyckich i eseistyczno-autobiograficznych. Ma w dorobku także tłumaczenia poezji frankofońskiej. Jest współzałożycielem „Borussii” i pierwszym redaktorem naczelnym czasopisma pod tym samym tytułem. Laureat licznych nagród za twórczość kulturalną i literacką. Okazją do spotkania w rodzinnym Barczewie jest jubileusz twórcy. Partnerzy: Fundacja „Borussia”, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Goethe-Institut w Warszawie 10 września, godz. 16:00, Skarbiec Kultury Europejskiej w Barczewie, ul. Grunwaldzka 15. OTWARCIE WYSTAWY PT. "CO ŁĄCZY BARBARĘ HULANICKĄ Z MIKOŁAJEM KOPERNIKIEM". W programie m.in. wystawa tkanin ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku, a także wspomnienia o artystce. BARBARA HULANICKA artystka plastyk, projektantka tkanin dwuosnowowych- dwustronnych, animatorka życia artystycznego i kulturalnego. . Życiowa droga Hulanickich wiodła przez Mikołajki, Reszel i Frombork aż do Barczewa gdzie przez 30 lat prowadzili działalność kulturalną i animacyjną. Każdy etap życiowej drogi Państwa Hulanickich pozostawił trwały ślad w artystycznej spuściźnie Warmii i Mazur. Dorobek artystyczny Hulanickiej obejmuje różnorodne techniki tkackie, a najbardziej imponująco przedstawiają się osiągnięcia w najbardziej przez artystkę lubianej technice- tkaninie podwójnej. Co łączy Barbarę Hulanicką z Mikołajem Kopernikiem? Barbara Hulanicka, wybitna artystka plastyk, projektantka i twórczyni tkanin artystycznych- podwójnych- dwuosnoowowych, działaczka, animatorka kultury na Warmii i Mazurach. Upowszechniała dziedzictwo kulturowe Polski. kilkadziesiąt lat Barbara Hulanicka z mężem Andrzejem żyła i tworzyła na Warmii i Mazurach, a 30 lat w Barczewie. Mikołaj Kopernik, jeden z najbardziej fascynujących uczonych okresu renesansu, astronom, kanonik, prawnik, matematyk, lekarz i ekonomista. Znany przede wszystkim jako „twórca” teorii heliocentrycznej, która dała początek współczesnym poglądom na budowę świata. Dwie różne postaci, dwa różne światy i różne epoki działalności. A jednak są wspólne wątki…