Pogoda w Barczewie

Sobota 28.11.2020
Lesława, Zdzisława i Stefana
HTTP code: 429
PM10 - 50 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Apel o właściwą segregację śmieci

Data opublikowania: 3 Czerwiec 2020
Autor: adminZ
DRUKUJ

Szanowni mieszkańcy Gminy Barczewo

Z uwagi na otrzymaną od Zakładu Gospodarki Odpadami komunalnymi w Olsztynie informacją o pogarszającej się jakości przyjmowanych z gminy Barczewo odpadów biodegradowalnych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego proszę o przestrzeganie prawidłowej segregacji.

Do frakcji odpadów zielonych kategorycznie zakazuje się wrzucania woreczków foliowych oraz butelek. Odpady te stanowią frakcje, które nie ulegają biodegradacji i tym samym ich obecność powoduje zwiększenie kosztów zagospodarowania.

W przypadku przekazywania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego kategorycznie zakazuje się demontażu z takiego sprzętu jakichkolwiek części.

Prowadzenie takiego demontażu jest nielegalne i podlega karze pieniężnej w wysokości do 500 zł nakładanej przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w odbiorze ww. odpadów przez podmiot odbierający, odpady nie będą odbierane od właścicieli nieruchomości.

Z poważaniem

Andrzej Maciejewski
Burmistrz Barczewa

Polecane aktualności

Nowy nr telefonu

Nowy nr telefonu

18 Listopad 2020 r. /  
Miejska Przychodnia w Barczewie wprowadza nowy główny numer telefoniczny: 514 083 963.
Dotychczasowe numery (89 5148235, 89 5148262) pozostają również dostępne.
Pozdrawiam,
Piotr Marzewski
Miejska Przychodnia Zdrowia
w Barczewie
Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

9 Listopad 2020 r. /  

Od 9 listopada br. wprowadzamy ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu – skracamy czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.

Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.

 

Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka