Pogoda w Barczewie

Niedziela 11.04.2021
Filipa i Leona
HTTP code: 429
PM10 - μg/m3
Stan powietrza - Dobry
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Działania Policji na terenie Amfiteatru Miejskiego oraz wsi Bartołty Wielkie

Data opublikowania: 7 Sierpień 2020
Autor: adminMK
DRUKUJ

Wandale w akcji

W związku z licznymi przypadkami dewastacji mienia i zakłócania porządku publicznego na terenie Amfiteatru Miejskiego w Barczewie na ul. Niepodległości, Policja oraz Straż Miejska objęła działaniem priorytetowym teren Amfiteatru oraz jego okolice od 1 czerwca 2020 roku, aby wyeliminować akty wandalizmu i wzmożyć aktywność Policji na tym terenie.

Niszcząc miejsca służące wszystkim mieszkańcom, zakłócając porządek publiczny oraz spożywając tam alkohol, osoby te narażają się poważne konsekwencje prawne.

Również teren wsi Bartołty Wielkie został objęty działaniem priorytetowym od 1 czerwca  2020 roku w związku z licznymi przypadkami spożywania alkoholu oraz zakłócania porządku publicznego, w szczególności w obrębie sklepów spożywczych. Działanie to ma na celu wyeliminowanie powyższych zjawisk oraz zapobiegania zjawisku demoralizacji nieletnich.

Polecane aktualności Mieszkańcy

Konkurs o Nagrodę im. prof. Janiny Wengris

Konkurs o Nagrodę im. prof. Janiny Wengris

22 Marzec 2021 r. /  

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza  VIII edycję konkursu o Nagrodę im. prof. Janiny Wengris za wspieranie postaw proekologicznych oraz propagowanie działań i rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia zagrożenia środowiska naturalnego oraz jego ochrony.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać koła i oddziały stowarzyszeń naukowo-technicznych, stowarzyszenia, fundacje, organizacje społeczne, spółki (osobowe lub kapitałowe), jednostki sektora finansów publicznych, jak również przez osoby fizyczne, a ich nabór trwa do 31 marca 2021 r.

Zgłoszenia należy przysyłać do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn).

Zasady przyznawania Nagrody oraz formularz zgłoszenia kandydatów dostępny jest pod adresem internetowym:

https://warmia.mazury.pl/images/Departamenty/Departament_Ochrony_Środowiska/wengris_konkurs/Zasady_Nagrody_im._prof._J._Wengris.docx.

Fot. pixabay.com

STOP COVID-19

STOP COVID-19

26 Luty 2021 r. /  
Szanowni Państwo.
W Polsce w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19.
Przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach oraz liczba zlecanych
testów. W naszym województwie, a przede wszystkim w powiecie olsztyńskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego od 27 lutego
zaostrzone zostają zasady bezpieczeństwa w tym regionie.
Zamykane są hotele, galerie handlowe, placówki kulturalne, a klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej.
Zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców naszej gminy  o zachowanie szczególnej ostrożności, o nie narażanie siebie i innych osób na zakażenie.
Proszę o stosowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, tj.: dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja STOP COVID i wietrzenie pomieszczeń.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Maciejewski
Burmistrz Barczewa
Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka