Pogoda w Barczewie

Środa 05.10.2022
Placyda i Apolinarego
PM10 - μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Barczewo
Miasto wielu kultur

Integracyjny festyn ratowniczy

Kategoria: Dla dzieci Sport i Rekreacja Wydarzenia
Data opublikowania: 13 Sierpień 2020
Redaktor: adminZ
DRUKUJ
Miejsce: Niepodległości 3, 11-010 Barczewo
Wstęp darmowy
15.08.2020 / 14:00

Wracamy do tematu organizacji festynów, na których organizację otrzymaliśmy dofinansowanie „ze środków unijnych”, a które to musieliśmy przełożyć ze względów COVID-19.

Pierwszy z festynów odbędzie się już 15 sierpnia w Barczewie na terenie wyspy przy Stawie Młyńskim oraz pobliskim placu zabaw. Przewidujemy m.in. konkursy, gry, zabawy, dostęp do animacji, dmuchanych zabawek. Dostępny będzie sprzęt ratowniczy, z którym każdy będzie się mógł zapoznać, dotknąć, wypróbować, w tym wymarzone dla dzieci przejazdy wozem strażackim. Dodatkowo prowadzone będą bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy, używania urządzenia AED.
Odbędą się konkursy, w tym plastyczny na temat pożarnictwa, numeru alarmowego 112, odbędą się rekreacyjno-sportowe konkursy pożarnicze na wesoło (mini zawody), sprawdzenie wiedzy historycznej o pożarnictwie w gminie Barczewo.
Celem festynu będzie integracja całych rodzin oraz wszystkich pozostałych uczestników przybyłych na imprezę. Oprawę muzyczną zapewni Dj.
Drugi z festynów odbędzie się 20 września w dniu organizacji „Niedzieli z Cittaslow”. Szczegóły niebawem.

Obydwa projekty realizowane będą w ramach projektu grantowego, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020.

#LokalnaGrupaDziałaniaStowarzyszeniePołudniowaWarmia
#ochotniczastrazpozarnawbarczewie
#gminabarczewo
#CentrumKulturalnoBibliotecznewBarczewie
#ZBKwBarczewie
#OSPPomocMaltańskaKlebarkWielki
#cprolsztyn112
#macrosatPL

Miejsce wydarzenia

Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka