Pogoda w Barczewie

Wtorek 25.01.2022
Pawła, Miłosza i Elwiry
PM10 - μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Koncert online – Marcin Nowakowski z zespołem

Kategoria: Dla dzieci Koncerty Wydarzenia
Data opublikowania: 13 Maj 2021
Redaktor: adminZ
DRUKUJ
Wstęp darmowy
20.05.2021 / 18:00
Zapraszamy na kolejny koncert online, który będzie transmitowany ze Skarbca Kultury Europejskiej na żywo, już 20 maja 2021 r. o godz. 18.00.
Marcin Nowakowski – saksofonista, którego płyty znaleźć można w sklepach pod hasłem „smooth jazz“, a jego nagrania prezentował w swoich audycjach Marek Niedźwiecki. Pytany o definicje własnej twórczości artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety smooth jazz.
Na koncie ma cztery solowe albumy („Smooth Night“, „Better Days“, „Shine“ i „Live“), których sprzedaż przyniosła wyróżnienia w postaci dwóch platynowych i trzech złotych płyt ZPAV. Podczas produkcji solowych krążków Marcin postanowił spełnić muzyczne marzenia i zaprosił do współpracy swoich idoli zza oceanu takich jak: Jeff Lorber, Dave Weckl, Jimmy Haslip, Gary Novak, Alex Al, Michael Landau i Paul Jackson Jr. W Polsce koncertuje z rodakami i w żaden sposób nie wpływa to na jakość jego muzyki – otacza się bowiem najwybitniejszymi artystami. Poza solowymi dokonaniami saksofonista nagrał ponad 50 płyt jako muzyk sesyjny i zagrał setki koncertów u boku innych wykonawców. Zdobywał doświadczenie koncertując m.in . z Lady Pank, Kubą Badachem, Wojtkiem Pilichowskim, Natalią Kukulską i Kasią Kowalską. Od najmłodszych lat wiedział, że będzie grał na saksofonie.
Swoje pierwsze profesjonalne kroki stawiał w septecie Henryka Majewskiego i Big Bandzie Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Podczas nauki w szkole muzycznej na Bednarskiej był krnąbrnym, lecz pilnym uczniem mistrza Zbigniewa Namysłowskiego, który dopingował go w poszukiwaniach. Namysłowski przekonał też Nowakowskiego, by w swoich muzycznych inspiracjach nie ograniczał się tylko do jazzu.
Skład zespołu:
Marcin Nowakowski- saksofon
Wojtek Olszak- instrumenty klawiszowe
Michał Burzymowski- gitara basowa
Piotr Bogutyn- gitara elektryczna
Błażej Gawliński- perkusja
Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka