Pogoda w Barczewie

Piątek 23.02.2024
Romany, Damiana i Polikarpa
PM10 - μg/m3
Stan powietrza -
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Muzyczna Niedziela na Wyspie

Kategoria: BA-LA 2022 Koncerty Mieszkańcy Wydarzenia
Data opublikowania: 28 Lipiec 2022
Redaktor: Zbigniew Kozłowski
DRUKUJ
Miejsce: Amfiteatr, Barczewo
Wstęp darmowy
31.07.2022 / 15:00
UWAGA! Ze względu na warunki pogodowe wszystkie koncerty odbędą się w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie, przy ul. Grunwaldzkiej 15.
Przełom lipca i sierpnia to w Barczewie od kilku sezonów artystycznych czas koncertów muzyki jazzowej oraz klasycznej. Nie ma drugiego takiego miejsca w naszym regionie. Niepowtarzalny klimat sceny na wyspie na Stawie Młyńskim w Barczewie, piękno muzyki oraz kunszt i profesjonalizm muzyków koncertujących na scenie, gwarantują niepowtarzalne wrażenia i obietnicę fantastycznie spędzonego czasu. Tak jest również 31 lipca 2022 roku.
Zapraszamy na dwa koncerty podczas MUZYCZNEJ NIEDZIELI NA WYSPIE.
Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko – Mazurskiego oraz Andrzeja Maciejewskiego – Burmistrz Barczewa.
Pierwszy koncert rozpocznie się około godz. 15.00. Na barczewskiej wyspie wystąpi Marcin Nowakowski – Kwartet. Zespół w składzie instrumentalnym: sax, perkusja, bass, instr. klawiszowe.
Marcin Nowakowski, to doświadczony, wybitnie utalentowany saksofonista, nazwany przez amerykańskich dziennikarzy „europejskim ambasadorem smooth jazzu”. Zdobywca Złotej Płyty za solowy album „Smooth Night” oraz Platynowych Płyt za „Better Days” i „Shine”. Marcin jest aranżerem i multiinstrumentalistą, specjalizującym się grze na instrumentach dętych drewnianych. Jako wszechstronny muzyk sesyjny współpracował z czołówką artystów polskiej i światowej estrady (byli to m.in.: Dave Weckl, Paul Jackson Jr, Jeff Lorber, Paul Brown, Michael Landau, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, Kayah i wielu innych).
Doświadczenie zdobywał zarówno w Polsce jak i zagranicą, koncertując m.in. z: Jose Carrerasem, Caroline Henderson, Simonem Phillipsem, Jeffem Lorberem, Natalią Kukulską, Kasią Kowalską, DeMono, Reni Jusis, Markiem Bilińskim i Woobie Doobie.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z płyt „Smooth Night”, „Better Days”, „Shine” czy najnowszej „Next Level”, której premiera miała miejsce pod koniec 2021r.
W repertuarze zespołu usłyszeć będzie można znane standardy jazzowe we własnych interpretacjach jak i utwory autorskie.
O godzinie 17.30 zakończy się jazzowa część popołudnia. Przerwa techniczna potrwa do godz. 19.00 i będzie również niezwykłym widowiskiem. Na scenie pojawią się bowiem dwa fortepiany, które będą przygotowywane koncertu dwóch wybitnych pianistów: Tomasza Stroynowskiego oraz Pawła Wojciechowskiego.
Koncert rozpocznie się około godz. 19.00.
Tomasz Stroynowski to pianista, kameralista, kompozytor muzyki filmowej – ”Jeszcze nie wieczór” i „Wirtualna wojna” Jacka Bławuta, cyklu 10 filmów w projekcie „Dekalog 89+”, „Układu zamkniętego” Ryszarda Bugajskiego.
Jest bohaterem dwóch filmów dokumentalnych w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego zrealizowanych na zlecenie TVP 2: „Lekcji muzyki” nagrodzonej m.in. Prix Italia oraz srebrnym medalem w Monte Carlo, a także zrealizowanego w 2009 r. „Tournee” z udziałem Leszka Możdżera, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Pławnera, Agnieszki Tomaszewskiej, Mietka Szcześniaka, Krzysztofa Herdzina, Jacka Królika i Łukasza Adamczyka ukazującego niezwykła trasę koncertową z udziałem tych wybitnych muzyków po wiejskich szkołach na Pomorzu. Jest pedagogiem, zajmuje się szczególnie utalentowaną muzycznie młodzieżą.
Paweł Wojciechowski jest studentem Ecole Normale de Musique im. A. Cortot w Paryżu w klasie fortepianu prof. Reny Shereshevskiej. To laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Otrzymał między innymi Grand Prix na IV Konkursie Indywidualności Muzycznych ATMA w Zakopanem, I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Tkaczewskiego w Busku Zdroju czy Tytuł Laureata Estrady Młodych 53. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
Występował m.in. w Salle Cortot w Paryżu, na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Haliny Czerny – Stefańskiej w Hachinohe w Japonii, oraz w Filharmonii w Eindhoven (Holandia).
Niezliczone pasmo sukcesów oraz prezentowania swojego talentu na świecie zawdzięcza ciężkiej pracy i wielkiej miłości do muzyki.
Ten młody pianista jest mieszkańcem gminy Barczewo, a dokładnie osiadł w Nikielkowie, skąd wyrusza w świat, by się uczyć i koncertować.
W programie artysty usłyszymy utwory wielkich kompozytorów: F. Chopina, F. Liszta, C. Debussy’ego i W. A. Mozarta.

Muzyczna Niedziela na Wyspie to spotkanie muzyczne, które z roku na rok przyciąga coraz szersze grono odbiorców, zapewniając o wysokiej jakości prezentowanych koncertów. Warto poznać te stronę muzycznej duszy Barczewa. Nie przegapcie tego wydarzenia.

CKB w Barczewie
fot. archiwum artystów

Miejsce wydarzenia

Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka