Pogoda w Barczewie

Sobota 04.12.2021
Barbary, Krystiana i Jana
PM10 - μg/m3
Stan powietrza - Dobry
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Szarmach, Heynes, Żaczek – koncert

Kategoria: Koncerty Kultura Wydarzenia
Data opublikowania: 6 Lipiec 2020
Redaktor: adminZ
DRUKUJ
Miejsce: Grunwaldzka 15, Barczewo
Wstęp darmowy
18.07.2020 / 18:00

ANIA SZARMACH SPECIAL ACOUSTIC PROJECT
Zapraszamy na niezwykły koncert niezwykłych gwiazd europejskiego formatu. Ania Szarmach z pięknym głosem, znakomity basista Piotr Żaczek i fenomenalny perkusista David Haynes to fantastyczne trio, które będziemy gościć w murach Skarbca Kultury Europejskiej w Barczewie.

To pierwszy koncert od początku pandemii, na który zapraszamy publiczność. Koncert odbędzie się 18 lipca 2020 roku o godz. 18.00 w Skarbcu Kultury Europejskiej, ul. Grunwaldzka 15, 11-010 Barczewo

Ze względu na mocno ograniczoną obostrzeniami sanitarnymi ilość miejsc, koncert będzie również transmitowany online na
https://www.facebook.com/centrumkultury.barczewo/

18 lipca 2020 r.  godz. 18.00

Ania Szarmach
David „Fingers’ Heynes
Piotr „Żaq” Żaczek

 

Zdjęcia źródło: udostępnione przez artystów, profile społecznościowe

Anna Szarmach – „Szarmi” – muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Absolwentka Akademii Muzycznej, studiów dziennych Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, sekcji wokalnej w Katowicach. Jej głos jako chórzystki studyjnej można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach różnych polskich muzyków i wokalistów. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Poluzjanci, Sistars, Sokół & Pono, Kayah, Andrzej Piaseczny, 15 Minut Project, a także Rafał Olbiński oraz wielu innych… Równolegle prowadziła swoją, indywidualną i niezależną ścieżkę muzyczną.

Pierwszym samodzielnym sukcesem stał się jej utwór „Obejmij mnie”, znajdujący się składance „Święta, święta” wydanej w 2004 roku. Ania Szarmach w sierpniu 2006 roku wystąpiła na festiwalu Top Trendy, gdzie zajęła drugie miejsce w konkursie Trendy, w głosowaniu telewidzów oraz pierwsze miejsce w głosowaniu internautów.
Za ten album Sharmi (2006) otrzymała dwie nominacje do Fryderyków 2006 w kategoriach Wokalistka Roku i Nowa Twarz Fonografii oraz dwie nominacje do Super Jedynek 2007 w kategoriach Debiut Roku i Płyta Hip-Hop/R’N’B.
W 2008 roku z piosenką „Wybieram cię” Ania wzięła udział w konkursie Premiery na 45. Krajowym Festiwalu w Opolu, gdzie zajęła drugie miejsce w głosowaniu publiczności.
Album „Inna” (2010) był debiutem autorskim artystki.
W 2011 roku wzięła udział w nagraniu płyty „Czarodzieje Uśmiechu 2”, na której zaśpiewała piosenkę „Rytm i melodia”. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na realizację program „NIE nowotworom u dzieci”.
Album „POZYTYWka” (2012) został nagrany na żywo przez skład towarzyszących Ani od lat muzyków, a gościnnie na płycie pojawiła się Anna Maria Jopek oraz chór Sound’n’Grace.To kolejny w pełni autorski album Sharmi- autentyczny i oryginalny; pełen prawdziwej muzyki tworzonej z miłością i pasją.
W 2013 roku Ania rozpoczęła współpracę z amerykańskim, soulowo-jazzowym wokalistą, pianistą i kompozytorem – Frankiem McCombem.
Niedawno ukazał się najnowszy album Ani Szarmach „Shades of Love”.

Tak o najnowszej płycie mówi Sharmi:
“Przede wszystkim pragnęłam świeżości oraz przewietrzenia głowy. Na świecie jest tyle pięknej i jeszcze nieodkrytej muzy. Wiedziałam ,że ona czeka na mnie. Gdy robisz się starszy zaczynasz obracać się wokół tych samych, sprawdzonych dźwięków. A przecież wcale nie chodzi o poczucie bezpieczeństwa w muzyce. Mój cel to odkrywanie nowych lądów, a muzyka to niekończący się horyzont dźwięków i brzmień. Polegając przede wszystkim na swojej wiedzy oraz intuicji muzycznej jesteś w stanie dotrzeć do miejsca , którego jeszcze nie widziałeś. Wiedziałam, że w taką wyprawę warto wybrać się z kimś ,kto ma podobne spojrzenie oraz chętnie złapie cię za rękę w tych nieodgadnionych poszukiwaniach. Kompromis stał się moim bratem gdyż za najwyższy cel stawiałam muzykę, a nie własne ego. Zanim przeszliśmy do nagrań i pracy spędziliśmy kilka dni na dyskusjach dotyczących demokracji w naszym teamie, a także byliśmy zgodni i gotowi by się zmienić podług siebie nawzajem. Akceptacja i otwarte serce na wrażliwość drugiego muzyka to klucz do nowego świata muzy, w którym cię jeszcze nie było… ”
Nasze inspiracje to pop lat 80-90. Miłość . Kawa. Palo Santo…
Singlem promującym album Shades of Love jest piosenka “Rolling Stones ” – duet z Frankiem McCombem.

Piotr „Żaq” Żaczek – Polski muzyk sesyjny, kontrabasista i gitarzysta basowy. Członek zespołu Poluzjanci.
To jeden z najważniejszych wirtuozów gitary basowej w Polsce. Rozpoczynając edukację muzyczną od kontrabasu, szybko porzucił klasykę na rzecz improwizacji. Od 1995 roku współtworzy zespół Poluzjanci, a w 2006 wydał pierwszą solową płytę Mutru. W 2009 wydał drugą płytę – Balboo. Dotychczas współpracował z takimi artystami jak: Krzesimir Dębski, Dider Lockwood, Carlos Johnson, Gordon Haskell, Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Urszula, Justyna Steczkowska, Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska czy Marcin Nowakowski .

David Haynes jest jednym z najbardziej niezwykłych muzyków naszych czasów.

Nominowany do nagrody Grammy perkusista z Południowej Karoliny w 2008 roku występuje z wieloma międzynarodowymi artystami na scenie lub w studio od końca lat 90., takimi jak Prince, Stevie Wonder, Chaka Khan, Joe Zawinul, Randy Becker, Stanley Jordan, Mary J Blige, R&B 2013 dwukrotny zdobywca nagrody Grammy Frank Ocean, Lee Ritenour, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy Arrested Development, Joy Denelane, Ayman, Mousse T., Andrew Roachford oraz wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, basista jazzowy Victor Wooten.

David jest nie tylko utalentowanym perkusistą, jest również znanym pionierem perkusji palców. Stworzył unikalną technikę stukania palcami, która umożliwia grę na komputerze perkusyjnym tak, jakby to był zestaw perkusyjny.

Zapierająca dech w piersiach prędkość Davida i imponujące umiejętności gry na perkusji sprawiły, że zyskał miano „Fingers”, co czyni go sensacją na festiwalach perkusyjnych i programach muzycznych na całym świecie.

Od 2012 roku David Haynes mieszka w Berlinie w Niemczech, koncertując m.in. z niemieckim zwycięzcą Grammy i artystą Sony, trębaczem jazzowym Tillem Brönnerem.

Miejsce wydarzenia

Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka