Pogoda w Barczewie

Czwartek 28.10.2021
Szymona i Tadeusza
PM10 - μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
CittaSlow
Barczewo
Miasto wielu kultur

Zakończenie Lata w Barczewie – Koncert z Wieży

Kategoria: Koncerty Kultura Mieszkańcy Rozrywka Wydarzenia
Data opublikowania: 16 Wrzesień 2021
Redaktor: adminMK
DRUKUJ
Miejsce: plac Ratuszowy 10, 11-010 Barczewo
Wstęp darmowy
21.09.2021 / 20:00

Już 21 września, o godz. 20.00, odbędzie się koncert pt. : Zakończenie Lata w Barczewie – Koncert z Wieży. Wzorem zeszłorocznego wydarzenia zostanie zorganizowany w charakterystycznym miejscu, znanym wszystkim barczewianom, mieszkańcom całej gminy, ale i gościom. To wieża ratuszowa, z której po raz drugi usłyszymy koncert saksofonowy.

Czeka nas klimatyczne, nastrojowe i pełne znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej spotkanie, które dostarczy słuchaczom niezapomnianych wrażeń i emocji. Tym razem usłyszymy fantastycznych muzyków: Marcina Nowakowskiego – saksofon oraz Wojtka Olszaka – instrumenty klawiszowe.

Marcin Nowakowski – saksofonista, którego płyty znaleźć można w sklepach pod hasłem „smooth jazz“, a jego nagrania prezentował w swoich audycjach Marek Niedźwiecki. Pytany o definicje własnej twórczości artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety smooth jazz. Marcin swoje pierwsze profesjonalne kroki stawiał w septecie Henryka Majewskiego i Big Bandzie Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Uczył się u Zbigniew Namysłowskiego.

Na koncie ma cztery solowe albumy („Smooth Night“, „Better Days“, „Shine“ i „Live“), których sprzedaż przyniosła wyróżnienia w postaci dwóch platynowych i trzech złotych płyt ZPAV. Podczas produkcji solowych krążków Marcin postanowił spełnić muzyczne marzenia i zaprosił do współpracy swoich idoli zza oceanu takich jak: Jeff Lorber, Dave Weckl, Jimmy Haslip, Gary Novak, Alex Al, Michael Landau i Paul Jackson Jr. Zdobywał doświadczenie koncertując m.in . z Lady Pank, Kubą Badachem, Wojtkiem Pilichowskim, Natalią Kukulską i Kasią Kowalską. Od najmłodszych lat wiedział, że będzie grał na saksofonie.

Wojtek Olszak to producent muzyczny, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, pianista, klawiszowiec i realizator dźwięku.

Współpracował z największymi polskimi gwiazdami oraz światowymi sławami, takimi jak: Eric Marienthal, Nathan East, Simon Phillips, Tommy Aldridge, Billy Sheehan czy Michał Urbaniak, który powiedział kiedyś: „Zawsze gdy słyszę w Polsce jakąś ciekawą i dobrą muzykę, to potem okazuje się, że robił ją Wojtek Olszak”. Założyciel wielu zespołów m.in. Big Bandu im. F. Chopina, z którego powstało Woobie Doobie. W Woobie Doobie Studio, którego właścicielem jest Wojtek, powstało mnóstwo płyt które osiągnęły status Złotych i Platynowych Płyt.

Miejsce wydarzenia

Przydatne
CittaCity
Instytucje gminne, partnerzy
CittaCity
logo stopka logo stopka